Vaktsineerimisest oleks veel kasu, kuid vaktsiin on lõppemas

Epidemioloogianõunik: gripihooaja tipp saabub veebruari keskel

60+
:

Terviseameti epidemioloogianõunik Kuulo Kutsari ütles teisipäevases Huvitaja saates, et gripi vastu vaktsineerida oleks mõtet ka praegu: „Gripi hooaeg kestab meil aprilli lõpuni, aga immuunsus pärast gripivaktsiini manustamist kujuneb 14 päevaga. Suur osa gripihooaega seisab veel ees.“

Kutsari (pildil) sõnul on gripi levik tõusuteel. Kõrgtaseme saavutab see veebruari teisel ja märtsi esimesel poolel.

Paraku on olemasolevatel andmetel gripivaktsiin otsas või lõppemas. „Olukord on kahetsusväärne. Gripivaktsiini maaletoojad ei ole oma ülesannetega hakkama saanud, nad pole mõelnud rahva tervisele,“ sõnas Kutsar.

Seda olulisemad on tema sõnul igapäevased võtted, et nakatumist vältida: pärast haige inimesega koos olemisest tuleb pesta käsi vee ja seebiga või kasutada alkohoolseid desifintseerimisvahendeid; haigeid lapsi ei tohiks saata lasteaeda või kooli, samuti ei peaks  temaga minema perearstikeskusesse, vaid nõu tuleks küsida telefonitsi.

Sama kehtib ka täiskasvanute kohta: töökollektiivi ei tohi minna haige inimene. Samuti soovitas Kutsar  võimalusel vältida ühistransporti ja siseruumides toimuvaid rahvarohkeid üritusi.

Möödunud nädalal registreeriti 742 gripijuhtu, haigestunutest 57% olid lapsed Alates gripihooaja algusest oktoobris on Kutsari sõnul 106 inimest vajanud haiglaravi, intensiivravi neist kuus. Üks eakam inimene on kaasneva kroonilise haiguse tõttu ka surnud.

Kirjuta toimetajalePrindi
Samal teemal
AJAKIRJA 60+ MAINUMBER
RAAMAT "SÜDAMEST - MUIATES JA TÕSIMEELI"
Viimased uudised
Ilmateade
ETV SAADE "PRILLITOOS"
VIKERRAADIO SAADE "PÄEVATEE"
SUHTELOOD
Hüva nõuKõik
Top lood
MaaeluKõik
Pärnu PostimeesKõik
SakalaKõik
Virumaa TeatajaKõik
Järva TeatajaKõik
ValgamaalaneKõik
TarbijaKõik
SportKõik
PostimeesKõik
Liitu Postimehe uudiskirjaga ja ole kursis päeva olulisimate uudistega!
Vali omale meelepärased teemad:
Aitäh, et liitusid
Postimehe uudiskirjaga!
Juba homme jõuab esimene uudiskiri sinuni.
TAGASI POSTIMEHE LEHELE