Malemäng toob kokku eri põlvkonnad

60+
:

Malesõber ja endine ajakirjanik Heino Laiapea saatis ajakirjale 60+ kirja, kus rõõmustas, et tema  kahe aasta eest tehtud ettepanek, et Paul Kerese 100. sünniaastapäeval kooli ainetundides pinginaabriga maletada, laienes üleskutseks kõigile maailma malehuvilistele mängida naabriga malet.

Heino Laiapea kodanikualgatusega „Maleta naabriga” tulemusi näeb juba praegu Eesti Rahva Muuseumi pildiaidast, neid saab vaadata lingilt: http://pildiait.erm.ee/category/maleta-naabriga/

Maletamine Paul Kerese meenutuseks ja male harrastamiseks jätkub ka pärast 7. jaanuari, mil oli Kerese sünniaastapäev, sest pilte kogutakse 20. augustini.

„Täna (7. jaanuaril - toim) tuletasin malekäike meelde ühele pensionil olevale lasteaiakasvatajale. Ta võtab endale ülesande lasteaia vanemale rühmale malemäng selgeks õpetada lähemate kuude jooksul,“ lisas Laiapea.

Laiapea avaldas lootust et vanemad inimesed tuletavad meelde, õpivad ise või õpetavad  lastelastele malemängu. „Talvel vahelduseks sobiv ajaviide. Ja kes eakatest ei mäleta Paul Kerest!“ lisas ta.  

Rahvusvaheline maleföderatsioon FIDE nimetas 2016. aasta Paul Kerese aastaks. Seoses FIDE märkamise ja Paul Kerese 100 sünniaastapäeva tähistamisega kutsusid Eesti Rahva Muuseum ja Eesti Spordimuuseum malesõber Heino Laiapea algatusel osa võtma ülemaailmsest ettevõtmisest „Maleta naabriga!“ Laiapea sõnul pole eesmärk fotod ise, vaid maleoskuse omandamine ja rõõmu tundmine mängust.

Kus iganes Eesti malesõbrad ka ei viibi, võiksid nad oma mängust teha foto ja sisestada see Eesti Rahva Muuseumi Pildiaita aadressil: http://pildiait.erm.ee/category/maleta-naabriga/

Foto tegemisel tuleb meeles pidada, et lähtuvalt pealkirjast „Maleta naabriga“, on tähtis tabada hetk maletamisest, mille juurde kuulub ka teine kaaslane (tänapäeval võib selleks olla ka maletav masin). Pealkirja tõlgendamisel loomingulisi piire pole, kuid fotol peaks esinema vähemasti üks kolmikust maletaja-malendid-maletamiskeskkond.

  • Ülemaalisel fotokonkursil jagatakse mitmeid auhindu: Eesti Rahva Muuseum paneb välja kutse uue hoone avamispeole 29. septembril 2016, Eesti Spordimuuseum paneb välja  3 Paavo Kivise uut raamatut „Paul Keres“ ning lisanduvad eriauhinnad toetajatelt.
Kirjuta toimetajalePrindi
Samal teemal
60+ FESTIVALI LAUREAAT ANNE VATTER
60+ FESTIVAL
Viimased uudised
Ilmateade
Kuukiri 60+
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
VIKERRAADIO SAADE "PÄEVATEE"
ETV SAADE "PRILLITOOS"
Hüva nõuKõik
Top lood
Maa eluKõik
Pärnu PostimeesKõik
SakalaKõik
Virumaa TeatajaKõik
Järva TeatajaKõik
ValgamaalaneKõik
TarbijaKõik
SportKõik
PostimeesKõik
Liitu Postimehe uudiskirjaga ja ole kursis päeva olulisimate uudistega!
Vali omale meelepärased teemad:
Aitäh, et liitusid
Postimehe uudiskirjaga!
Juba homme jõuab esimene uudiskiri sinuni.
TAGASI POSTIMEHE LEHELE