Vähiravifond aitab staažikat teatrimeest võitluses soolevähiga

60+
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vähiravifondi "Kingitud elu" internetilehekülg.
Vähiravifondi "Kingitud elu" internetilehekülg. Foto: Ekraanitõmmis

Vähiravifondi „Kingitud elu” nõukogu otsustas toetada 73aastast vanahärrat võitluses jämesoolevähiga. Fond toetab meest enam kui 12 000 euroga, aidates tal soetada ravimit Vectibix (panitumumab), mida haigekassa ei rahasta. Mees ise panustas ravimiostu sümboolse summa.

Pikka aega teatrialal näitlejana, lavastajana ja koolitajana tegutsenud pensionär, kelle ravile fond seekord õla alla pani, elab Pärnumaal. Viis lapselast käivad seal regulaarset maavanaisa ja -vanaema juures. Märtsis ootab meest järjekordne tähtsündmus: siis saab ta juba kuuekordseks vanaisaks. Seega tal on, mille nimel täisväärtuslikult elada.

Kasvaja avastati mehel kaks aastat tagasi üsna juhuslikult tavalise tervisekontrolli käigus. Ta läbis mitu lõikust ja keemiaravi seanssi, kuid tänaseks on keemiaravi võimalused sisuliselt ammendunud.

„Haigus on olnud üsna agressiivne, tasapisi on kolded suurenenud. Mulle sisuliselt antigi mõista, et mine nüüd koju, istu maha ja oota surma – kuni sain veel ühe võimaluse kalli ravimi abil. Minu pension on 400 eurot. Ise ma rohu eest maksta ei saaks. Seetõttu on fondi toetus tõeline kingitus. Seda tänu on sõnadega raske väljendada,” räägib patsient.

Vähiravifond “Kingitud elu” juhataja Toivo Tänavsuu sõnul teha tõelisi kingitusi ongi fondi eesmärk. „Iga annetaja, kes fondi panustab, osaleb võitluses eestimaalaste elude eest. Elude eest, mis on väärt elamist. Aitäh taas kord kõigile fondi toetajatele,” lisab ta. „Soovime vanahärrale tugevat tervist ja vastupidavust olla oma lastelastele rõõmuks ja eeskujuks.”

Vectibix on infusioonilahus, mida kasutatakse soolevähi ravis ja mis pidurdab kliiniliste uuringute järgi oluliselt haiguse süvenemist. Haigekassa seda ei kompenseeri, kuigi onkoloogid on vastava taotluse teinud. Parimal juhul võib Vectibix soodusravimiks saada alles 2016.aastast.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles